O nás

O NÁS

Karate klub Duvikan Bratislava bol založený v roku 2006, je registrovaný v štruktúrach Ministerstva vnútra SR a od roku 2007 plne dodržiava princípy okinawského karate a kobudo, s dôrazom na šírenie odkazu Seiko Higa senseia. Samotné meno vychádza z myšlienky Henricha Kreuzera, pridržiac sa založenia Eiki-kanu, klubu, ktorý založil v roku 2002 čestný prezident Duvikanu Hanshi Eiki Kurashita (10. Dan karate, 7. Dan kobudo). A tak, po našom senseiovi Ľudovítovi „Duvi“ Divincovi bol pomenovaný Duvikan. Pri jeho vzniku stáli tri mená (zakladatelia klubu) – Ľudovít Divinec, Henrich Kreuzer a Daniel Baran:

  • MUDr. Ľudovít DIVINEC
    KYOSHI, 8. Dan karate, 4. Dan kobudo – technický riaditeľ Duvikanu, predseda Trénerskej rady
  • Henrich KREUZER
    7. Dan karate, 4. Dan kobudo – šéftréner, člen Trénerskej rady
  • Mgr. Daniel BARAN
    5. Dan karate, 1. Dan kobudo – prezident klubu.

Členovia nášho klubu pravidelne navštevujú kolísku karate – Okinawu. MUDr. Divinec po prvýkrát vkročil na tento ostrov v roku 1997 a odvtedy je pravidelným účastníkom medzinárodných seminárov (viac ako 50x), Henrich Kreuzer je účastníkom týchto seminárov od roku 2003. Zámerom vedenia klubu je navštevovať odborné semináre na Okinawe minimálne 1x ročne.

Novú etapu v živote klubu sme naštartovali v roku 2015, keď sa vybraná skupina cvičencov zúčastnila po prvýkrát na pozvanie okinawských majstrov spoločného sústredenia pod vedením senseia Kurashitu. Práve vtedy sme odovzdali senseiovi Kurashitovi čestné členstvo v klube, ktoré s radosťou prijal. Od tejto chvíle robíme všetko preto, aby sme sa ako klub opäť podobného seminára mohli zúčastniť.

KK Duvikan možno nie je počtom členov najväčší klub na Slovensku, ale môžeme povedať, že patrí k jedným z mála klubov na Slovensku, ktoré tak dodržiavajú čistotu štýlu a líniu učenia Seika HIGU senseia. Taktiež je klub hrdým členom Goju ryu Kokusai Karate Kobudo Renmei (Okinawa) a Slovenskej federácie karate a bojových umení (celoslovenský zväz karate a kobudo akceptovaný MŠVVŠ SR)).

Našimi „vzormi“ sú v súčasnosti legendy Goju ryu (Goju ryu Kokusai Karate Kobudo Renmei) – Hanshi Choyu Kiyuna (10. Dan karate, 10. Dan kobudo), Hanshi Seitoku Matayoshi (10. Dan karate, 10. Dan kobudo, †2021), Hanshi Zensei Gushiken (10. Dan karate, 8. Dan kobudo), Hanshi Seiki Gibo (10. Dan karate, 10. Dan kobudo), Hanshi Akira Gushi (9. Dan karate, 8. Dan kobudo), či Kyoshi Tadashi Shinjo (8. Dan karate). Samozrejme, aj všetci ostatní majstri, ktorí sú členmi medzinárodnej federácie na Okinawe (sensei  Kinjo, Ishiki, Kawakami, †Oshiro….).

Naši tréneri sa pravidelne vzdelávajú pod hlavičkou Slovenskej federácie karate a bojových umení. Sensei Ľudovít Divinec je i medzinárodným inštruktorom karate. Toto potvrdenie mu vystavili (spolu s Klementis, Dado, Dado Klementisová) okinawskí majstri na čele s Kiyuna senseiom a Matayoshi senseiom.

Tréningy sú otvorené aj pre nečlenov TJ BUDO Bratislava či KK Duvikan, avšak po dohode s vedením klubu.

Okrem toho náš klub organizuje množstvo seminárov (jedno-,dvojdňové), sústredenia či školenia.

HONBU DOJO KK Duvikan 道場:

Created with ❤ by MT